Regelmatig geef ik workshops.
Hieronder een verslag van een zeer memorabele workshop. Die keer heb ik een workshop schilderen mogen geven aan een klas bestaande uit extra bijzondere kinderen met een autistische inslag.
Wonder boven wonder was het de enige mooie, zonnige dag van de week die vrijdag in mei, de dag dat er een klas onder leiding van juf Tanja Pijnenburg in mijn achtertuin een schilder workshop zou volgen.
De tuinstoelen werden ingezet als schildersezel. Het papier werd met wasknijpers op stukken hardboard bevestigd en we konden beginnen.........eigenlijk had ik bedacht dat ze elkaar zouden moeten schilderen, maar wat wilden ze zelf graag schilderen? Na enig overleg werd er besloten dat in het kader van de aanstaande vaderdag iedereen zijn of haar eigen pappa zou schilderen!
Het werd echt een dag met een gouden randje, De kinderen waren enorm open en heerlijk eerlijk, zodat wij (de volwassenen) regelmatig krom lagen van het lachen. Zelden heb ik kinderen zo geconcentreerd zien werken, ze gingen helemaal op in hun schilderwerken en de werken zijn echt geweldig geworden; veel mooier en krachtiger dan van kinderen die niet zo bijzonder zijn, het zouden kunnen doen!
Volgens mij heb ik er die dag net zo veel van genoten als de kinderen zelf, misschien nog wel meer!
Een dag als een kadootje!!!!